فدراسیون والیبال از گزینه نهایی هدایت تیم ملی زنان رونمایی کرد

فدراسیون والیبال از گزینه نهایی خود برای سرمربیگری تیم ملی والیبال زنان ایران رونمایی کرد.

به گزارش ورزش برخط از ایرنا؛ قرار گرفتن تیم ملی والیبال زنان ایران در جمع چهار تیم برتر قاره آسیا به عنوان یکی از آرمان‌ها و اهداف ولیبال ایران تا سال ۲۰۲۴ تعیین شده است.

فدراسیون والیبال برای حرکت در این راستا، مذاکرات خود را برای جذب یک مربی زن که واجد شرایط حضور در ایران باشد، آغاز و با استفاده از امتیازات و طرح‌های توسعه فدراسیون جهانی اقدام به جذب یک مربی از مکتب والیبال اروپا کرد.

در همین راستا پس از بررسی‌های بسیار و مذاکرات با مشاوران بین‌المللی از جمله خولیو ولاسکو سرمربی سابق تیم ملی مردان که از شرایط والیبال ایران به خوبی آگاه است، به چهار گزینه «ملانی سنفورد» از کانادا، «فنگ» از چین (عضو کمیته مربیان آسیا و جهان) و «مونیکا کرستا» و «الساندرا کمپدلی» از ایتالیا رسیدند.

فدراسیون والیبال پس از مذاکرات متعدد و درخواست و بررسی رزومه و برنامه‌های گزینه‌های مذکور در نهایت با «الساندرا کمپدلی» از ایتالیا که به «آله» معروف است و از سوی ولاسکو معرفی شده بود، به توافق اولیه رسید.

به این ترتیب مقرر شد گزینه اصلی مربیگری تیم ملی زنان ایران روز ۲۳ دسامبر مصادف با دوم دی برای دیدار با مسوولان فدراسیون، انجام مذاکرات نهایی و بازدید از امکانات والیبال ایران وارد تهران شود.

ارائه برنامه کامل آماده‌سازی تیم‌ ملی والیبال زنان و برنامه نظارتی بر تیم‌های رده سنی نوجوانان و جوانان، تماشای دیدارهای لیگ برتر زنان و امضای قرارداد همکاری در صورت ایجاد توافق نهایی، از جمله برنامه‌های «آله» در سفر به تهران است.

تجارب متعدد و موفق کمپدلی ایتالیایی در رده‌های پایه و حضور در مسابقات مختلف اروپایی و نیاز تیم ملی زنان ایران به حضور یک مربی تئوریسین با قدرت تمرینات متنوع و هدفمند از جمله مزیت‌های گزینه ایتالیایی هدایت تیم ملی والیبال زنان ایران به حساب می‌آید.

فدراسیون جهانی والیبال در طرح توسعه و گسترش والیبال در نقاط مختلف دنیا امکاناتی در اختیار تیم‌های ملی کشورهای مختلف که پتانسیل و توانایی رشد بیشتر را دارند، می‌گذارد و فدراسیون والیبال ایران با بهره‌گیری از این طرح اقدام به جذب یک مربی ایتالیایی والیبال دنیا برای هدایت تیم ملی والیبال زنان ایران کرده‌ است.

انتهای پیام