کنفدراسیون فوتبال آسیا اجازه فروش بلیت بازی ایران - کره را نداد

وزیر ورزش و جوانان با تمجید از عملکرد تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی در مسابقات جهانی، در مورد بدون تماشاگر شدن دیدار تیم های ملی فوتبال ایران و کره گفت: از طرف AFC مجوز فروش بلیط داده نشد.

به گزارش ورزش برخط به نقل از مهر، «حمید سجادی» که امروز یکشنبه با حضور در سالن فارسی آکادمی ملی المپیک در مراسم رونمایی از تندیس ۵ قهرمان المپیکی و پارالمپیکی شرکت کرد، گفت: بدون اغراق از برادرم صالحی امیری یکی از مدیران فرهنگی ورزشی تشکر می کنم. ما ورزشی ها رک هستیم و بدون اغراق می گویم هر زمان در این مراسم حضور دارم با یک خلاقیت و نوآوری روبرو می شوم.

وی ادامه داد: به سهم خودم به عنوان یک عضو از جامعه بزرگ ورزشکار از این همه اهتمام کمیته ملی المپیک به خود می بالم.

سجادی با بیان اینکه این مراسم صحه گذاری بر قهرمانی و مدال آوری ورزشکاران است، خاطرنشان کرد: هیچ تحلیلی بهتر از این نیست که کمیته ملی المپیک کشورم را مانند یک معدن ببینم که باید با ورز دادن اندیشه‌ها به ابعاد کمیته واقف شویم.

وزیر ورزش با تاکید بر اینکه این وحدت ملی می تواند پیامد بیرونی خوبی داشته باشد، یادآور شد: بدون تعارف می گویم که شاید از بیرون دوست نداشته باشند این اتحاد و همدلی میان وزارت و کمیته و در مجموعه ورزش وجود داشته باشد. باید نشان دهیم ضد گلوله هستیم

سجادی تاکید کرد: با همدلی بین کمیته و وزارت امیدوارم تعاملات را بیشتر کنیم، با IOC ارتباط بگیریم و همین طور که گفتم به بیرون هم پیام بفرستیم.

وزیر ورزش همچنین به موفقیت های اخیر کشتی گیران اشاره کرد و گفت: از برد کشتی لذت بردیم و غرور ملی را احساس کردیم، منتظریم فوتبال هم صعود کند. به رخ کشیدن خوبی‌ها بسیار مهم است؛ مثلا وزنه برداری، شمشیربازی و ... فرهنگ دارند، خوب است که این فرهنگ را نشان دهیم.

حمید سجادی درباره مراسم رونمایی از قهرمانان ورزشی، عنوان کرد: خوشحالم کمیته ملی المپیک در ادامه برنامه های خود امروز را به رونمایی از سردیس ها اختصاص داد. جمع وزینی در این جلسه بودند، مدیران، پیشکسوتان و برخی روسای فدراسیون ها حضور داشتند. بعد از دوران قهرمانی نیاز به فرهنگ سازی و یادآوری مجدد داریم، اینکه چه مراحلی طی شده است. ما در حین قهرمانی و بعد از آن مواردی داریم بنابراین دستگاه هایی مانند وزارت و کمیته هستند که یکی از رسالت های آنها ارج نهادن و بزرگداشت مقام این قهرمان است.

وزیر ورزش و جوانان در خصوص اتمام دوره چهار ساله برخی روسای فدراسیون‌ها و انتخابات آنها گفت: بخشی از ثبت نام ها شروع شده و بقیه آنها نیز ادامه دارد.

وی در خصوص تغییر در معاونت ورزش قهرمانی گفت: در حوزه وزارت بررسی ها در حال انجام است. هر جا لازم بود انجام شده و هر جا لازم باشد با مطالعه وبررسی انجام می‌شود

سجادی در خصوص اینکه چرا زودتر جلسات ستاد عالی ورزش برگزار نمی شود تا تکلیف رشته‌های اعزامی مشخص شود، یادآوری کرد: در حال برنامه ریزی هستیم که هر چه سریعتر انجام شود. به تفکیک ما و کمیته ملی المپیک نشست ها را با فدراسیون ها آغاز کردیم. کمیته روزهای زوج با فدراسیون هایی که باید افتخار آفرینی کنند، در بعد تخصصی جلسه دارند و محتوای آن در وزارت مطرح می‌شود.

وزیر ورزش در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر در خصوص برگزاری دیدار ایران وکره جنوبی بدون تماشاگر تاکید کرد: برای ایران آرزوی موفقیت دارم امیدوارم بهترین نتیجه حاصل شود. دستور العمل برگزاری مسابقه با AFC بوده تا دیروز تمام تمهیدات اندیشیده شده بود و مجوز برای ۱۰ هزار نفر صادر شده بود. ما این پیام را داشتیم که واکسیناسیون موفق بوده و ما هم می توانیم تماشاگر داشته باشیم ولی از طرف AFC مجوز فروش بلیط داده نشده بود. دوست داریم که لیگ با تماشاگر برگزار کنیم.

وی در خصوص حمایت از کشتی و افزایش بودجه گفت: کشتی ورزش اول است وظیفه داریم در خدمت آنها باشیم.احتمالا نیازهای دیگری دارند که در حد توان با کمیته تلاش می کنیم حل شود.

 

انتهای پیام/